WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Pomysł na StartUp – jak rozpocząć biznes, który odniesie sukces?

pomysł na startup

Czytając o sukcesach wielu polskich startupów, wiele osób kusi wizja rozpoczęcia własnego biznesu. Warto jednak wiedzieć, że nie każdą nowo powstałą firmę nazywa się startupem. Aby znaleźć dobry pomysł na startup, trzeba najpierw wiedzieć, czym on dokładnie jest.

StartUp – co to jest?

StartUp to młode i z reguły innowacyjne przedsiębiorstwo, stworzone w celu wykreowania nowego produktu bądź usługi na rynku w warunkach ryzykownych w celu odniesienia lokalnego lub światowego sukcesu w szybkim tempie, jednocześnie nie przeznaczając na ten proces dużych nakładów finansowych.

StartUp – czym różni się od innych nowych firm?

Pomysł na startup najczęściej jest innowacyjny i jego głównym obiektem jest produkt, który dotychczas nie pojawił się na rynku. To, co wyróżnia pomysł na startup od pomysłu na rozpoczęcie działalności gospodarczej, to świadomość niepewności i dużego ryzyka związanego z oferowanym produktem lub ofertą. Główne ryzyko, z jakim musi mierzyć się pomysł na startup to niezaakceptowanie produktu przez docelowego klienta, które najczęściej kończy się porażką przedsięwzięcia.

Pomysł na StartUp – skąd go wziąć?

Wiele osób zastanawia się: skąd wziąć dobry pomysł na startup? Inspiracji najlepiej szukać w codziennym życiu. Pomimo bardzo szybkiego rozwoju informatycznego, nadal istnieje wiele obszarów w którym brakuje przydatnych narzędzi. Właśnie w oparciu o codzienne potrzeby, pomysły na startup takie np. jak: Airbnb, Uber, BlaBlaCar, czy popularne serwisy rezerwacyjne  oraz do zamawiania jedzenia odniosły sukces.

Mam już pomysł na StartUp – jak wcielić go w życie?

Kiedy w głowie pojawia się pomysł na startup, zanim przystąpi się do jego formalizacji i urzeczywistniania, warto wcześniej zaplanować wszystkie działania. Pomysł na startup zrealizowany w nieprzemyślany sposób to duże prawdopodobieństwo popełnienia błędów, które mogą przyczynić się do porażki. Od czego zatem zacząć wcielanie pomysłu na startup w życie?

  • SWOT, ROI, priorytety i strategia – każdy biznes trzeba rozpoczynać z dokładnej analizy rynku, konkurencji i własnych możliwości. Bez wcześniejszej analizy silnych i słabych stron pomysłu na biznes, szans i zagrożeń, współczynnika zwrotu z inwestycji, popytu i targetu, kanałów sprzedaży i promocji konkurencji, strategii i planowania biznesowego… nie warto ryzykować. Warto zasięgnąć rady doświadczonych specjalistów w tym zakresie (np. konsultacje SEO/SEM).
  • Dobry plan – warto poświęcić kilka dni, by szczegółowo opracować plan biznesowy i plan działania. Bardzo ważne jest tutaj ustalenie celów w czasie, by na bieżąco monitorować postępy i ewentualne opóźnienia poszczególnych etapów planu.
  • Dokumenty i formalizacja – startup, tak jak każda inna firma musi być zarejestrowany, by działać w pełni legalnie. Warto jednak pamiętać, że w branży usługowej można korzystać z osobowości prawnej inkubatorów przedsiębiorczości, dzięki którym można wystawiać faktury dla klientów.
  • Strona internetowa – Internet to główne źródło informacji dla większości osób. Bez profesjonalnej, widocznej w sieci strony internetowej, pomysł na startup jest z góry skazany na porażkę. Aby wypaść dobrze w oczach potencjalnych klientów i partnerów, warto zadbać o odpowiednią prezencję już od początku działalności. Strona internetowa to główna wizytówka firmy, dlatego warto postawić na sprawdzony, doświadczony zespół, który zadba o to, by była profesjonalna i odzwierciedlała charakter startupu. Warto też pamiętać, że sama strona bez reklamy Google Ads i SEO/pozycjonowania będzie niewidoczną wyspą w oceanie innych stron www.
  • Nowoczesny marketing – aby pomysł na startup miał szansę na sukces, ludzie muszą się o nim dowiedzieć. Nowoczesne metody marketingu, w tym SEO/SEM/SMM to punkt, o którym nie można zapomnieć. Dzięki skutecznym kampaniom promocyjnym pomysł na startup szybko zyska rozgłos i zostanie zauważony przez potencjalnych klientów.

Warto zwrócić uwagę na outsourcing marketingu, dzięki któremu wszystkie wymienione wyżej opcje realizacji pomysłu na startup zawarte są w jednym pakiecie, dzięki czemu pomysł na startup realizuje się szybciej, dużo taniej i prościej w zarządzaniu i analizie, niż scalanie tych składników w różnych firmach.
Artykuł WEBzona
Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!
5/5 - (1 vote)
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close