WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Copywriting – jak zoptymalizować swoją pracę?

Clipboard z checklistą - copywriting

W ostatnich latach copywriting w Polsce bardzo się rozwinął. Jest to stosunkowo nowy zawód, jednak nie brakuje chętnych, którzy chcieliby się go podjąć. Podstawowym zadaniem copywritera jest tworzenie unikalnych tekstów i sloganów, powszechnie wykorzystywanych w reklamie i szeroko pojętym marketingu. W pracy copywritera bardzo ważna jest odpowiednia optymalizacja poszczególnych zadań, aby te mogły być realizowane z jak największą wydajnością. Pomóc mogą w tym niektóre narzędzia i zasady.

Skuteczne planowanie pracy

W pracy copywritera jedną z najważniejszych umiejętności jest skuteczne planowanie swojej pracy. Ważne jest to, aby dobrze przemyśleć harmonogram i priorytet zadań, zwłaszcza jeśli jest ich bardzo dużo. Poszczególne zlecenia powinny być ustalane z wyprzedzeniem i z odpowiednim marginesem czasu, tak aby w razie ewentualnych opóźnień, nie trzeba było przesuwać „deadline’ów” u klienta. Terminowa realizacja zadań to najważniejsza kwestia dla wielu firm – warto więc o to dobrze zadbać. Jednym z najlepszych narzędzi do planowania i organizacji poszczególnych zleceń jest Trello. Jest ono bardzo intuicyjne i czytelne. Dzięki niemu z łatwością można ustalić wszystkie najważniejsze kwestie, takie jak harmonogram pracy czy specyficzne wytyczne klienta.

Sprzęt, który może się przydać

W optymalizacji pracy copywritera bardzo dużą rolę odgrywa sprzęt. Każdy profesjonalista powinien wyposażyć się w duży monitor oraz ergonomiczną klawiaturę, dzięki której będzie można pracować z jeszcze większą wydajnością. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się klawiatury mechaniczne. Różnią się one od tradycyjnych klawiatur budową i sposobem działania. Tego typu urządzenia wyposażone są w klawisze, z których wszystkie mają osobny przełącznik. Dzięki temu rozwiązaniu cechuje je znacznie większa czułość oraz podwyższona odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dużym atutem klawiatur mechanicznych jest także to, że z łatwością można je wyposażyć w dodatkowe klawisze funkcyjne lub zaprogramować wedle indywidualnych potrzeb. Łatwo można je także wymieniać na inne w przypadku zużycia lub chęci odświeżenia wyglądu samej klawiatury.

Rola social mediów w copywritingu

Nie od dzisiaj wiadomo, że social media w marketingu są szczególnie ważne. Stanowią one doskonały kanał do pozyskiwania nowych odbiorców i przekazywania najważniejszych informacji. Social media pełnią także kluczową rolę w skutecznym copywritingu. Każdy copywriter powinien na bieżąco śledzić to, co się w nich dzieje, w jaki sposób przekazywane są treści oraz jakie są aktualne trendy. Social media to niezastąpione źródło wiedzy oraz miejsce do nawiązywania kontaktów, kreowania marki i promocji własnych tekstów.

Poprawność językowa – pomocne programy i aplikacje

Wśród bardzo pomocnych narzędzi dla copywriterów, o których warto jeszcze wspomnieć, znajdują się różnego rodzaju programy i aplikacje do sprawdzania poprawności językowej. Interpunkcja, ortografia, stylistyka to najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać podczas tworzenia nowych treści. Czasami jednak się zdarza, że podczas natłoku obowiązków, przeoczone zostają najbardziej błahe literówki. Aby zapobiegać takim sytuacjom, warto skorzystać z dedykowanych pomocy, takich jak Korektor Tekstu, iKorektor, czy LanguageTool.

Narzędzia SEO dla copywritera

Programy do sprawdzania poprawności językowej to nie wszystko. Każdy copywriter podczas tworzenia tekstów powinien uwzględniać również wszystkie najważniejsze zasady SEO. Bardzo przydatnym narzędziem pod tym kątem jest Google Trends, które daje możliwość wglądu w statystyki trendów w wyszukiwarce Google. Przydatnymi narzędziami dla copywriterów będą także: Surfer SEO, Semstorm, Senuto czy Ahrefs. Przydadzą się one w przypadku zleceń, w których samodzielnie musimy ustalić słowa kluczowe.
Artykuł sponsorowany
Ten wpis nt. copywritingu jest sponsorowany. Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!

5/5 - (1 vote)
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close