WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Instrukcja migracji strony www na inny hosting

migracja strony na serwer

Migracja strony internetowej to proces przenoszenia strony z jednego serwera na inny lub zmiany jej adresu URL. Może to być konieczne z różnych powodów, takich jak zmiana dostawcy hostingowego, rozbudowa strony, zmiana systemu zarządzania treścią itp. Migracja strony wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy technicznej, aby uniknąć błędów i utraty danych. W trakcie migracji strony należy zadbać o to, aby adres URL strony pozostał bez zmian, aby nie stracić ruchu z wyszukiwarek internetowych. Po zakończeniu migracji należy też przeprowadzić odpowiednie testy, aby upewnić się, że strona działa poprawnie.

W przypadku zmiany operatora hostingu lub przenoszenia domeny między kontami hostingowymi często konieczna jest nie tylko migracja plików strony i bazy danych, ale również poczty oraz transfer domeny. Poniżej w krokach przedstawiamy instrukcję migracji strony www do innego dostawcy hostingu.

Krok 1:

Zrób backup strony www. Jeśli strona jest oparta o WordPress, możesz to zrobić przy pomocy wtyczki UpdraftPlus lub All in one wp migration. Pobierz kopię zapasową strony na dysk lokalny.

Krok 2:

Przenieś pliki strony www i bazę danych na serwer do nowego dostawcy hostingu, możesz to zrobić przy pomocy wtyczki UpdraftPlus lub All in one wp migration. Pamiętaj, że All in one wp migration przenosi całą stronę, więc powinieneś rozszerzyć transfer o dodatkową pojemność. Może też okazać się koniecznym zastosowanie tej samej wersji WordPressa oraz PHP przy wgrywaniu strony z backupu. P.S. Usuń stare pliki (wyczyść bazę) migrując nową bazę danych wtyczką UpdraftPlus.

Krok 3:

Przenieś pocztę na nowy serwer (przykład). Wykonaj następujące czynności:

1. Zaloguj się do panelu administracyjnego hostingu.
2. Wybierz domenę, dla której chcesz przenieść pocztę.
3. W dziale „Poczta email” wybierz opcję „Imapsync”.
4. Uzupełnij dane potrzebne do przeniesienia skrzynki. Hasła powinny się zgadzać oraz często trzeba zaznaczyć metodę szyfrowania “SSL” oraz podać port 993. (Pamiętaj o utworzeniu adresów mailowych na nowym serwerze).Krok 4:

Zmień DNS’y dla domen zarejestrowanych u “starego” hostingodawny kierując na “nowego” hostingodawcę (Typ A – IP, oraz typ “NS” nazwa serwera). DNS’y domeny możesz zmienić w panelu klienta lub w direct panelu.

Krok 5:

Wykonaj transfer domeny. Aby go rozpocząć, potrzebny jest kod Authinfo, inaczej zwany kod EPP, kod autoryzacji domeny, klucz domen, klucz transferu. Uzyskasz go u obecnego usługodawcy domeny, zgodnie z procedurą ustaloną przez rejestratora. Dostawca powinien odblokować domenę do transferu. Przykład transferu jest tutaj: transfer domeny. P.S. W przypadku edycji danych abonenta domeny jak np. adres, domena zostaje zablokowana do transferu przez okres 60 dni.

Krok 6:

Po udanym transferze domeny (trwa ok 24h), zaloguj się do panelu klienta w ramach nowego hostingu i ustaw wewnętrzne DNS’y, przykład – opcja nr 2 (wewnątrz hostingowa). P.S. Nie zapomnij o ustawieniu SSL (np. darmowy SSL Let’s Encrypt) oraz przekierowaniu witryny na https.

UWAGA, to może być dopiero początek! ⇊

Pamiętaj o wytycznych dot. kompleksowej migracji witryny internetowej w tym SEO/SEM. Szczegóły znajdziesz tutaj: Check lista migracji www.
Migracja stron na WordPressie

Zapewniamy profesjonalną migrację stron www na WordPressie

Poznaj szczegóły oferty migracji

Artykuł WEBzona
Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!
5/5 - (1 vote)
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close