WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Muzyka do sklepu bez kolosalnych opłat

muzyka do sklepu

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale także wpływa na nastrój pod wieloma innymi względami. Dlatego też jest wykorzystywana jako narzędzie marketingowe mające skłonić do zakupu czy skorzystania z danej usługi. Jednak publiczne odtwarzanie, np. w sklepie, muzyki komercyjnej objętej prawami autorskimi może się wiązać z wysokimi opłatami.

Odtwarzanie muzyki w sklepach i punktach usługowych jest już właściwie normą. I nie jest to przypadek. Zalety publicznego odtwarzania utworów muzycznych odkryto już jakiś czas temu i zostały one potwierdzone wieloma badaniami. Jednak puszczanie muzyki z komercyjnych stacji radiowych czy też utworów, do których twórcy mają prawa autorskie i powierzyli ich ochronę np. ZAIKS-owi czy są pod opieką innych organizacji zrzeszających artystów, wiąże się z opłatami. W przeciwnym wypadku nie jest legalne. Jak więc sprawić, by w sklepie legalnie sączył się łagodny smooth jazz, rytmiczny hip-hop czy energetyczny rock? O  tym wszystkim i o tym, jak odpowiednio dobrana muzyka wpływa na zachowania klientów, w dalszej części tekstu.

Jak odpowiednio dobrana muzyka wpływa na klientów?

Muzyka odtwarzana w danym lokalu nie tylko zapobiega głuchej ciszy, ale również wpływa na reakcje i emocje przebywających tam gości czy klientów. Taki wpływ muzyki na zachowania konsumenckie to audio marketing. Jest on ważnym elementem wszelkich działań marketingowych mających pozytywnie wpłynąć na sprzedaż. Dlatego też podczas robienia zakupów klientom często towarzyszy sącząca się z głośników muzyka. Dobór odpowiedniej muzyki powinien być dostosowany do klimatu miejsc, jak i typu klientów (grupy docelowej). Dlatego też dobierając muzykę np. do sklepu odzieżowego, ze sprzętem AGD salonu fryzjerskiego czy też lokalu gastronomicznego, trzeba wziąć pod uwagę te aspekty.

Puszczanie przebojów w sklepie a zgoda na ich publiczne odtwarzanie

Decydując się na oprawę muzyczną w sklepie, musimy mieć świadomość, że będziemy mieli obowiązek wniesienia opłat ZAIKS. Wiąże się to z podpisaniem umowy licencyjnej. Gdy bez świadomości takiego faktu zdecydujemy się na taką muzykę i jej publiczne udostępnianie na terenie sklepu, grożą nam wysokie pieniężne kary. Nie ma problemu w tym, by odpowiednie organy sprawdziły, czy ZAIKS, STOART, ZPAV otrzymują od nas w ramach wykupionej licencji pieniądze za puszczane przez nas utwory. Możemy też nabawić się kłopotów, gdy dla umilania czasu klientom – niezależnie od tego, jaki biznes prowadzisz – wykorzystujesz stacje radiowe. Dlatego też warto czas przebywania klientów w naszym sklepie czy też lokalu uprzyjemnić w inny, w pełni legalny sposób. Wtedy dobry nastrój i relaks będzie towarzyszył nie tylko im, ale i nam.

Muzyka bez ZAIKS – dlaczego to dobry pomysł

Muzyka bez ZAIKS i licencyjnych opłat to rozwiązanie dla każdego. Niezależnie od wielkości biznesu i branży. Poszczególne muzyczne pakiety do publicznego odtwarzania bez opłat opracowane przez ekspertów muzycznych pozwolą wybrać taki rodzaj muzyki, który najbardziej będzie współgrał z klientami, czyli z grupą docelową. Takie zestawy to inna muzyka każdego dnia, dzięki czemu w naszym lokalu nie będzie nudno. Zamawiając taki pakiet możemy też liczyć na opracowanie materiałów wideo do danego podkładu muzycznego. A to bez wątpienia również wpływa na przekaz marketingowy, a tym samym na zarobki sklepu czy innego lokalu.

Muzyka do sklepu to możliwość stworzenia odpowiedniej atmosfery i wpłynięcia na wzrost sprzedaży w swoim biznesie. Co bardzo istotne, w sposób całkowicie legalny i bez cyklicznych wysokich opłat.
Artykuł sponsorowany
Ten wpis nt. muzyki do sklepu jest sponsorowany. Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!
5/5 - (1 vote)
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close