WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Pandemia a digitalizacja biznesu & sprowadzanie klientów z Internetu

pandemia statystyki

Lockdown 2020/2021 spowodowany pandemią wirusa COVID-19 to krytyczny okres dla niezliczonej liczby biznesów. Brak możliwości tradycyjnego funkcjonowania przyczynił się do bankructwa lub całkowitej upadłości wielu firm. Choć w dużej mierze o zahamowaniu przychodów zadecydował charakter branży i stopień jej aktualnego popytu, dla części podmiotów gospodarczych panująca sytuacja okazała się sprawdzianem z tego, jak odnaleźć się w nowych warunkach.

O tym, że kryzys stwarza nieznane dotąd szanse, przekonali się wszyscy ci, których strategia biznesowa wiąże się z szeroko pojętym online’em. Przymusowe przeniesienie życia społecznego do przestrzeni wirtualnej przyczyniło się do zwiększenia aktywności na platformach internetowych. Co więcej, do sieci przeniosły się również firmy należące do sektorów, które wcześniej stroniły od tego typu rozwiązań.Lokalny i międzynarodowy biznes przez Zooma

Rok 2020 okazał się niebywale szczęśliwy dla zarządców ZoomVideo Communications Inc. Spółka oferująca oprogramowanie przeznaczone do wideo-rozmowy w IV kwartale ubiegłego roku odnotowała rekordowy zysk. Finalnie zarobiła 260 milionów dolarów, czyli czterokrotnie więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach. Powody do zadowolenia miało także Allegro. Polska platforma e-commerce zaliczyła imponujący debiut na giełdzie.

Potencjał płynący z potęgi Internetu zaczęły dostrzegać, zarówno małe przedsiębiorstwa jak i ogromne instytucje, które przed pandemią radziły sobie bez działań na tej płaszczyźnie. Tym samym otworzenie się na pełnowymiarową obecność w sieci, pozwoliło im nie tylko utrzymać się na rynku, lecz przede wszystkim poszerzyć ofertę oraz profil firmy, odkrywając długofalowe korzyści.Outsourcing – strategia na miarę czasów

Budowanie własnej marki online wymaga zaplecza wiedzy z zakresu e-marketingu. Stąd wzrost zapotrzebowania na web-outsourcing oraz outsourcing e-marketingu, czyli kompleksowe wsparcie zewnętrznej agencji interaktywnej w zakresie “zaistnienia firmy w Internecie”. Internetowy sukces przedsiębiorstw niezależnie od rodzaju branży to nie tylko zasługa otworzenia własnej strony, lecz zasługa przekazywania odpowiednio zoptymalizowanej treści. Outsourcingowe wsparcie z zakresu obsługi witryn i mediów społecznościowych, programistki, projektowania grafiki, copywritingu, pozycjonowania SEO czy reklamowanie za pomocą Google Ads okazało się nie tylko środkiem zastępczym na czas lockdownu, ale nową strategią działania, która wzmocni działalność firm również w czasach postpandemicznych.

Zaistniej w Internecie!

Kompleksowe wsparcie w zakresie digitalizacji biznesu & sprowadzania klientów z Internetu

➥ Outsourcing Marketingu

Artykuł WEBzona
Ten wpis nt. digitalizacji biznesu jest napisany przez WEBzona z wykorzystaniem AI. Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close