WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Jakie są najczęściej popełniane błędy w kampaniach Google Ads i jak ich uniknąć?

laptop reklama google ads analytics

Google Ads może stanowić niezwykle skuteczną metodę pozyskiwania klientów oraz generowania sprzedaży online w sklepach lub firmach. Efektywność kampanii zależy jednak od jej prawidłowego zoptymalizowania. Wielu właścicieli firm decydując się na samodzielne prowadzenie kampanii Google Ads popełnia liczne błędy sprawiające, iż nie wykorzystują oni pełnego potencjału tego kanału reklamowego. Jakie są najczęściej popełniane błędy w kampaniach Google Ads i jak ich uniknąć?

Pominięcie strony internetowej

Wielu reklamodawców podczas optymalizacji bądź tworzenia kampanii Google Ads koncentruje się na działaniach, które dotyczą wyłącznie kampanii, zapominając o informacjach, które zawarte są na stronie internetowej. Co z tego wynika? Może okazać się, że nawet skutecznie prowadzona kampania Google Ads nie przynosi pożądanych rezultatów. Użytkownicy wewnętrzni wchodzą bowiem do serwisu, chcąc sprawdzić ofertę szczegółową, jednak po kilku sekundach rezygnują z tego zamiaru, ponieważ na stronie nie znajdują tego, czego szukali.

Jak uniknąć tego błędu? Strona internetowa oraz kampania Google Ads muszą tworzyć spójną całość. Nie mogą one różnić się od siebie informacjami o ofercie czy cenami. Co więcej, strona internetowa powinna stanowić uzupełnienie informacji, jakie zawarte są w reklamach.

Nieodpowiednie słowa kluczowe

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z Google Ads nie zdaje sobie sprawy z tego, jak kształtuje się potencjał wybranych wyróżników oferty. Osoby te najczęściej wybierają więc najbardziej ogólne frazy, dotyczące oferty sklepu. Niestety, takie działanie nie jest dobre. Zbyt ogólne informacje nie pozwalają na dobre dopasowanie oferty do potencjalnych użytkowników.

Jak uniknąć tego błędu? Należy poświęcić trochę czasu na budowę listy haseł, analizując całą ofertę bardzo szczegółowo. Dobierając frazy warto zastanowić się, jak, po co oraz dlaczego użytkownicy szukają danej oferty. Co ważne, nie należy rezygnować ze słów kluczowych, ale nie warto też opierać na nich kampanii.

Brak dopasowania słów kluczowych

To, co zjada budżet każdego przedsiębiorcy to wybór słów kluczowych w dopasowaniu przybliżonym. Co to oznacza? Reklama, która zawiera “sklep zoologiczny Wrocław” wyświetli się na każdą z tych fraz – “sklep”, “zoologiczny”, a także “Wrocław”, co nie ma żadnego sensu. Użytkownik szukający “zoo Wrocław”, czy “ogród zoologiczny Poznań” zobaczy bowiem przedstawioną ofertę w formie reklamy, a to przełoży się na olbrzymie dziury w budżecie.

Jak uniknąć tego błędu? Dopasowania muszą być używane z głową. Najlepiej, aby frazy były używane w dopasowaniu ścisłym, czyli nawiasie kwadratowym. Dopasowanie do wyrażenia będzie wówczas pojawiać się wyłącznie dla słów kluczowych, które mają to sformułowanie.

W doborze słów kluczowych, a także kampaniach Google Ads pomoże Fabryka e-biznesu. Specjaliści zajmują się nie tylko kampaniami reklamowymi, ale również pozycjonowaniem, SEO, social mediami, content marketingiem czy przedstawianiem strategii marketingowych.

Brak strategii

Brak strategii to kolejny bardzo ważny błąd popełniany w kampaniach Google Ads. Wiele firm rozpoczyna swoje działania od tego, że chcą być obecni jak najwyższej w wynikach wyszukiwania. Poprzestają więc na ustawieniu kampanii, nie biorąc pod uwagę innych ważnych czynników. Co z tego wynika? Wiele osób klikając w reklamę, nie zostaje klientem firmy, ponieważ znajdują to, czego nie szukali.

Jak uniknąć tego błędu? Zanim zapadnie decyzja o rozpoczęciu kampanii Google Ads, warto opracować strategię. W tym celu należy przeanalizować szczegółową ofertę firmy oraz zdecydować się na promowanie tylko najbardziej sprzedających się bądź pożądanych przez klientów produktów czy usług w ramach Google Ads.

Artykuł sponsorowany
Ten wpis nt. Google Ads jest sponsorowany. Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!
5/5 - (1 vote)
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close