WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Konsultacje SEO – kiedy warto z nich skorzystać?

konsultacje SEO

W dobie globalnego dostępu do informacji i wielu kursów online sporo przedsiębiorców decyduje się na samodzielne działanie w zakresie pozycjonowania strony internetowej/e-sklepu. Tymczasem w niektórych branżach nie jest to tak łatwe, jak się na początku wydaje. Bywa tak, że początkowe sukcesy i rosnące pozycje stają w miejscu i przedsiębiorca nie wie, co dalej robić. Wówczas pomocne okazać się mogą konsultacje SEO.

Konsultacje SEO – na czym polegają?

Konsultacje SEO to spotkanie ze specjalistą, w trakcie którego dzieli się on z klientem wiedzą oraz fachową opinią w zakresie pozycjonowanej strony www/sklepu internetowego.

Głównym celem konsultacji SEO jest wskazanie błędów i braków związanych z optymalizacją witryny internetowej oraz określenie strategii SEO/pozycjonowania, aby pozycjonowanie było skuteczne i przyniosło spodziewane rezultaty.

Konsultacje SEO trwają z reguły około 1-2 godzin. Ten czas jest wystarczający, aby poznać ogólne i częściowo szczegółowe wytyczne i rady dotyczące analizowanej witryny internetowej. W niektórych przypadkach, kiedy SEO-audyt i SEO-optymalizacja oraz pozycjonowanie w postaci pozyskiwania backlinków i analizy konkurencji wcześniej nie były wykonywane, konsultacje SEO mogą trwać dłużej lub mogą zostać rozłożone na kilka spotkań.

Kto powinien skorzystać z konsultacji SEO?

Konsultacje SEO dedykowane są szczególnie firmom/osobom, które:

  • Dopiero planują stworzyć stronę internetową lub strona www dopiero została stworzona – wówczas konsultacje SEO obejmują strategię SEO/pozycjonowania, badanie konkurencji i analizę kluczowych aspektów związanych z SEO-optymalizacją na które trzeba zwrócić szczególną uwagę – uwzględniając wymogi wyszukiwarki i biorąc pod uwagę branżę, w jakiej działa przedsiębiorca. Specjalista SEO doradzi jak opracować i ulokować najważniejsze elementy na stronie oraz jakie treści i w jakiej formie powinny się na niej znaleźć – ze szczególnym uwzględnieniem sposobu identyfikacji efektywnych fraz kluczowych, które są rzeczywiście (a nie domyślnie) wyszukiwane przez potencjalnych.
  • Nie widzą efektów dotychczasowego pozycjonowania – konsultacje SEO w tym przypadku pomogą zidentyfikować problem oraz wdrożyć skuteczne rozwiązania pozwalające na dalszy wzrost pozycji strony internetowej w wyszukiwarce. W trakcie konsultacji SEO pomocne mogą być również konsultacje WordPress, konsultacje Google Ads (Adwords), konsultacje Google Analitycs, konsultacje z marketingu internetowego, które dodatkowo pośrednio lub bezpośrednio wesprą i urozmaicą proces pozycjonowania i wpłyną na zwiększenie liczby zainteresowanych ofertą przedsiębiorstwa.
  • Nie posiadają doświadczenia, a chcą pozycjonować własną stronę internetową – stronę www/e-sklep można pozycjonować również samodzielnie i wiele osób często próbuje to robić. Kiedy jednak posiadana wiedza jest niewystarczająca, a pozycje strony w TOP-ach wyszukiwarki nie widać, wiara we własne możliwości znacząco się osłabia. Czy warto wówczas zlecać pozycjonowanie firmie zewnętrznej? Niekoniecznie. Pomocne mogą okazać się konsultacje SEO (korepetycje SEO, lekcje SEO, doradztwo SEO). Konsultacje z SEO/pozycjonowania mogą okazać się wystarczające, by dalsze działania przynosiły lepsze efekty. Szczególnie w mało wymagających branżach wystarczy niewiele, by pozycjonowanie odniosło sukces. Wówczas konsultacje SEO będą znacznie bardziej opłacalną opcją niż korzystanie z oferty agencji interaktywnej lub zatrudnianie specjalisty i kupowanie stosunkowo drogiego oprogramowania.
  • Chcą zweryfikować działanie obecnej agencji interaktywnej – bywa tak, że działania i zmiany proponowane przez specjalistów z agencji interaktywnej budzą wątpliwości. Szczególnie jeśli dotychczasowe działania nie przynoszą oczekiwanych efektów. Konsultacje SEO pomogą przedsiębiorcy uzyskać niezależną opinię na temat zmian i kierunku działań prowadzonych przez obecną agencję interaktywną. Dzięki temu przedsiębiorca będzie wiedział, czy zatrudniona agencja radzi sobie z pozycjonowaniem dobrze, zgodnie z wymogami wyszukiwarek i wszystko zmierza w dobrym kierunku, czy wręcz przeciwnie.
  • Rozważają nawiązanie współpracy z agencją SEO – w trakcie rozmów na temat budowania pozycji w wyszukiwarce i ustalania szczegółów współpracy warto wiedzieć co nieco o tym, czym jest pozycjonowanie. Konsultacje SEO pomogą przedsiębiorcy zapoznać się z tematem, a specjalista doradzi, na czym warto się skupić w trakcie rozmów z agencją interaktywną. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł się czuć pewniej, a jego wybór będzie bardziej świadomy.
  • Wprowadzić do sklepu nowy produkt lub usługę – w celu uniknięcia spadków w TOP 10 wyszukiwarki i osiągnięcia oczekiwanych efektów, dokonywanie zmian na stronie www, która cieszy się dobrą pozycją, zawsze powinno być konsultowane ze specjalistą SEO. Konsultacje SEO pomogą przedsiębiorcy wprowadzić nową usługę lub produkt w taki sposób, aby pozycje produktu/usługi rosły w wyszukiwarce, odpowiadały wymogom UX/UI i sprowadzały klientów z Internetu.

Konsultacje SEO – dlaczego warto?

Strona internetowa to dla wielu potencjalnych klientów podstawowe źródło informacji o danym biznesie. Jednocześnie, tylko strony pojawiające się wysoko w wynikach wyszukiwania (tzw. TOP 10) mają szanse być odnalezione przez użytkowników Internetu. To właśnie z tego względu warto zadbać o dobre doradztwo SEO i sprawić, by wizytówka firmy mogła dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Korzystając z konsultacji SEO, przedsiębiorca zyskuje wiedzę niezbędną do opracowania najbardziej skutecznych działań dla jego biznesu i większe szanse na skuteczne pozyskiwanie klientów z Internetu.

Konsultacje SEO/SEM/WWW – WEBzona

✓ konsultacje wordpress ✓ konsultacje woocommerce ✓ konsultacje seo ✓ konsultacje pozycjonowanie ✓ konsultacje google ads ✓ konsultacje google adwords ✓ konsultacje google analytics ✓ konsultacje marketing internetowy





Artykuł WEBzona
Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!
5/5 - (1 vote)
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close