WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Pozycjonowanie stron on-site, co to jest?

oosba pracujaca przy laptopie

Celem pozycjonowania jest poprawa pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Na widoczność strony internetowej wpływa wiele elementów, ale część z nich zależy od właściciela strony i jego budżetu. Działaniami, które możemy spróbować podjąć na własną rękę jest pozycjonowanie stron on-site. W tym artykule wyjaśnimy, co kryje się pod tym tajemniczym terminem.

Co to jest pozycjonowanie stron on-site?

Algorytmy Google stają się coraz bardziej zaawansowane. Ta popularna wyszukiwarka internetowa tworzy ranking w oparciu o wiele czynników. Jednym z nich jest pozycjonowanie on-site. Są to wszelkie działania wykonywane na stronie internetowej, związane z jej budową oraz zawartością, które sprawiają, że może znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania Google. Pozycjonowanie on-site dobrze opisuje Agencja Bizzit, która już od kilkunastu lat zajmuje się skuteczną optymalizacją stron internetowych pod kątem ich pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Wspomniana agencja SEO jest ceniona na rynku, o czym świadczy zdobyty przez nią tytuł Mistrza Polski w pozycjonowaniu stron, zadowolenie klientów oraz liczne nagrody branżowe.

Jakie działania wpływają na pozycjonowanie on-site?

Na pozycjonowanie on-site składa się wiele działań dokonywanych w związku z optymalizacją treści. Poniżej przedstawiamy listę takich czynności, które sprawią, że strona może stać się bardziej widoczna.

Optymalizacja nawigacji serwisu on-site

Roboty Google skanują każdą stronę internetową, przechodząc przez znajdujące się na niej linki wewnętrzne. Dla algorytmów ważne jest, żeby strona internetowa posiadała wiele podstron z wartościowym contentem, dlatego każda strona powinna być wyposażona w dobrze zaprojektowane menu główne oraz linkowanie wewnętrzne.

Optymalizacja tekstów na stronie

Teksty pisane pod kątem skutecznego pozycjonowania strony powinny być dobre jakościowo. Nie powinno się kopiować treści, np. ze stron konkurencyjnych firm, ponieważ wtedy widoczność naszej strony w Google spadnie.

Treści na stronie powinny być odpowiednio zagęszczone słowami kluczowymi, na które pozycjonuje się daną stronę. Odpowiednia liczba fraz kluczowych pomoże także użytkownikom łatwiej poruszać się po naszej stronie, przez prawdopodobnie zostaną na niej dłużej. To z kolei jest bardzo ważne dla algorytmów Google.

Teksty na stronie powinny zawierać nagłówki o odpowiedniej hierarchii (H1, H2, H3). Algorytm wyszukiwarki dzięki temu lepiej rozpozna hierarchię i rozkład treści na stronie. Poza tym takie teksty są bardziej czytelne i zrozumiałe dla ludzi wchodzących na stronę internetową. Warto pamiętać również o boldowaniu najważniejszych informacji na stronie, przydatnych dla jej użytkowników.

Znaczniki meta w pozycjonowaniu on-site

Pozycjonowanie on-site nieodzownie wiąże się z opisem zawartości strony. Służą do tego znaczniki meta: meta title (tytuł strony widoczny w wyszukiwarce) oraz meta description (opis witryny znajdujący się pod tytułem). Aby strona pojawiła się wyżej w wynikach wyszukiwania, znaczniki meta powinny zawierać słowa kluczowe zgodne z treścią strony. Nie powinny także być zbyt długie. Meta title powinien zawierać maksymalnie 60 znaków, z kolei meta description 160.

Optymalizacja obrazków, czyli ALT-y

Nazwy plików graficznych widocznych na stronie powinny opisywać to, co znajduje się na obrazku. Dodatkowo powinny zawierać również słowa kluczowe, na które pozycjonuje się stronę. Z kolei rozmiary grafik na stronie powinny być dostosowane do jej parametrów. Jeśli zastosuje się wszystkie te elementy, to strona może stać się bardziej widoczna w rankingu wyszukiwania.

Prędkość ładowania strony

Szybkość ładowania serwisu ma kluczowe znaczenie dla pozycjonowania on-site. Google od jakiegoś czasu zwraca uwagę na ten czynnik, przez co strony, które ładują się za długo (powyżej 3 sekund), mają mniejszą szansę na bycie widocznymi.

Artykuł sponsorowany
Ten wpis nt. pozycjonowania stron www jest sponsorowany. Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!
5/5 - (1 vote)
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close