WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Na czym polega e-mail marketing?

email

emailProwadzenie własnej firmy to z pewnością niemałe wyzwanie, wymagające podejmowania wielu działań i wysiłków. Na szczęście rozwój technologiczny i dobrodziejstwa XXI wieku nieco ułatwiają wiele zadań związanych z prowadzeniem własnej działalności, takich jak chociażby kampanie reklamowe. W końcu pozyskanie klientów z użyciem Internetu jest znacznie prostsze, szybsze i tańsze niż standardowy marketing z użyciem plakatów lub ulotek. Z kolei jedną z najskuteczniejszych metod e-marketingu bez wątpienia jest email marketing.

E-mail marketing: na czym polega?

Nietrudno domyśleć się czym jest e-mail marketing, zwłaszcza że chyba każdy przynajmniej od czasu do czasu otrzymuje maile z najróżniejszymi ofertami i reklamami. Dokładnie na tym polega ta metoda prowadzenia kampanii reklamowej – na rozsyłaniu maili z reklamami swojej działalności. Zwykle zawierają one również odnośniki, przekierowujące zainteresowane osoby na daną stronę internetową. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet.

Na samym początku należy wspomnieć o tym, że e-mail marketing już od lat jest uznawany za najskuteczniejszą metodę pozyskiwania klientów w sieci, stosowaną przez niemalże każdą znaną firmę. W dodatku metoda ta jest bardzo tania, a kampanie mailingowe często nie kosztują przedsiębiorców ani złotówki. Warto też podkreślić, że e-mail marketing daje możliwość dokładnej analizy skuteczności danych reklam wśród odbiorców, dzięki czemu można cały czas usprawniać treści rozsyłanych mailów. Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj też ogromny zasięg kampanii mailingowych. W końcu chyba każdy posiada elektroniczną skrzynkę odbiorczą.

E-mail marketing a rozsyłanie spamu

Należy wspomnieć o tym, że istnieje ogromna różnica między tak zwanym mailingiem, a zwyczajnym rozsyłaniem spamu. Maile reklamowe należy rozsyłać wyłącznie do osób zainteresowanych ich otrzymywaniem, ponieważ w przeciwnym razie zostają one uznawane właśnie za spam. Mogłoby się to wydawać nieszkodliwe, jednak takie działania reklamowe zamiast budować pozytywną opinię o firmie jedynie ją pogarszają. Dla własnego bezpieczeństwa i by wiadomości nie wpadały do spamu należy mieć skonfigurowany rekord SPF.

Tylko skąd zdobyć potencjalnych odbiorców maili reklamowych? Zasadniczo istnieją dwa sposoby. Pierwszym z nich jest umieszczenie na swojej stronie internetowej opcji zapisania się do newslettera, często zachęcanego przez jednorazowe rabaty lub inne bonusy. Z kolei drugim sposobem na zdobycie odbiorców dla swoich maili reklamowych jest kupno bazy adresów e-mail osób, które wyraziły zgodę na otrzymywanie reklam na dany temat. Takie bazy danych nie są drogie, a z pewnością można wiele dzięki nim zyskać.

Jak powinny wyglądać maile reklamowe?

Choć mogłoby się wydawać, że szczegółowe i porządnie napisane treści bardziej przyciągają klientów, to badania pokazują, że proste i jak najkrótsze maile reklamowe są najbardziej skuteczne. W końcu wszelkie szczegóły oferty klient może przeczytać na stronie internetowej firmy i nie trzeba go zalewać masą informacji już przy pierwszym kontakcie, a raczej powoli budować jego zainteresowanie. Ponadto dobrze jest choć trochę zadbać o stronę graficzną rozsyłanych maili, tak aby były one milsze dla oka.
Artykuł sponsorowany
Ten wpis nt. e-mail marketingu jest sponsorowany. Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!
5/5 - (1 vote)
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close