WEBzona

BONUS: Kupon 1200 PLN na kampanie Google Ads

Czym jest software house, jakie projekty wykonuje software house?

praca w software house

Nie da się ukryć, że dział IT rozwija się dzisiaj bardzo dynamicznie. Specjaliści w tej dziedzinie często pracują sami jako freelancerzy, lub działają w ramach większych jednostek. Jedną z tego rodzaju struktur jest software house, o którym opowiemy więcej w poniższym tekście. Jeśli jesteś więc ciekawy, jakie dokładnie projekty wykonują tego typu organizacje, czytaj dalej!

Co to jest software house?

Software house może brzmieć jak górnolotne określenie, ale jest to nazwa firmy, która zajmuje się prowadzeniem przeróżnych działań z dziedziny IT. W tłumaczeniu na język polski brzmiałoby to jak dom oprogramowania, ale zdecydowanie bardziej intuicyjną nazwą, byłaby po prostu firma informatyczna. Każdy software house zajmuje się tworzeniem oprogramowania oraz innymi działaniami bezpośrednio związanymi z systemami informatycznymi. Warto pamiętać, że w zakres usług przedsiębiorstwa typu software house, często wchodzi również projektowanie systemów IT. Jest to szczególny przypadek, kiedy praca może polegać na wykonywaniu oprogramowania, ale równie często skupia się na opracowaniu i dopasowaniu do siebie tak zwanego hardware’u, czyli na przykład maszyn, urządzeń sterujących lub wejściowych.

Outsourcing IT z software house

Outsourcing IT jest dość popularną usługą, którą oferuje większość software house’ów. Skupia się ona przede wszystkim na udostępnianiu wiedzy i doświadczenia specjalistów do spraw informatyki, na potrzeby konkretnego projektu klienta. Jest to interesujące rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które potrzebują wykonać określone zadanie z dziedziny informatyki i programowania, ale same nie mają wystarczającego doświadczenia, a dodatkowo nie mają czasu i środków na doszkalanie pracowników.

W praktyce outsourcing IT polega na oddelegowaniu wykwalifikowanej osoby lub zebranie zespołu specjalistów, którego zadaniem będzie wykonanie określonego zlecenia dla klienta. Dobrym przykładem może być tu wykonanie strony internetowej na zamówienie. Nie jest to praca, do  której opłaca się szkolić lub zatrudniać na stałe nowych pracowników, ale pomoc fachowców na pewno może się zwrócić.

Projektowanie systemów IT przez software house

Projektowanie systemów IT to szczególne zadanie, którym zajmują się najmniejsze jak i największe software house’y w Polsce i na świecie. Polega ono na rozpoznawaniu istniejącego problemu z zakresu IT oraz planowaniu i wykonywaniu nowego rozwiązania informatycznego. Praktycznym przykładem projektowania systemów IT, jest na przykład napisanie nowego systemu do obsługi kas sklepowych, lub zmiana łączności komputerów w firmie z przewodowej na bezprzewodową.

Software house jest więc nazwą firmy informatycznej, która zajmuje się szeregiem działań, od programowania, do instalacji fizycznej infrastruktury. Głównymi zadaniami, których podejmują się tego rodzaju firmy, jest projektowanie systemów IT oraz outsourcing IT, czyli świadczenie pomocy eksperckiej z dziedziny informatyki, programowania i nie tylko.
Artykuł sponsorowany
Ten wpis nt. software house jest sponsorowany. Podziel się wiedzą – dodaj swój artykuł na blogu WEBzona!
5/5 - (1 vote)
Udostępnij w swojej sieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Shopping cart close